Premiera książki „W harmonii z psem”, pierwszego na rynku polskim opracowania kompleksowo podchodzącego do zagadnienia psiej komunikacji.

Z przyjemnością informujemy, że 24 listopada 2022 na targach Animals & Veterinary Days, w warszawskim Ptak Expo miała miejsce premiera najnowszej książki Zosi Zaniewskiej-Wojtków oraz Piotra Wojtków „W harmonii z psem”. To pierwsze na rynku polskim opracowanie tak kompleksowo podchodzące do zagadnienia psiej komunikacji. Książka ma unikalną, interaktywną formułę. Tekst został uzupełniony o liczne filmiki, które pokazują omawiane zagadnienia w praktyce. W ramach targów odbyło się także pierwsze z serii kilku, planowanych spotkań autorskich.

O autorach:

Zosia i Piotr Wojtków to para trenerów i behawiorystów psów, która już ma na koncie dwie bestsellerowe książki “Słuchając Psa” oraz “Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa”. Od lat pasjonują się tematem psiej komunikacji i aktywnie poszukują wartościowej i najnowszej wiedzy naukowej w dziedzinie psich emocji, treningu z psem oraz szeroko pojętej pracy behawioralnej. Ich zdaniem najważniejsza jest dobra komunikacja z psem. To ona jest podstawą relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu, dzięki której możemy żyć w harmonii. 

O książce:

„W harmonii z psem” to książka zgłębiająca tajemnice psiej komunikacji. Jest drogowskazem dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać swoje psy i pogłębić z nimi relację. Pokazuje jak być uważnym i wrażliwym, wyczula oko na sygnały wysyłane przez czworonogi.

Książka ma unikalną, interaktywną formułę. Tekst został uzupełniony o liczne filmiki, które pokazują omawiane zagadnienia w praktyce. Dzięki temu nie ma miejsca na domysły czy błędne wyobrażenia, jak dany komunikat może wyglądać. Pokażą konkretne ruchy ciała, mimikę, położenie uszu, ogona czy napięcie mięśni.

Książka łączy szeroką wiedzę z praktycznymi poradami. Będzie ciekawą lekturą zarówno dla osób, które dopiero uczą się psiego języka, ale także dla praktyków, bo zawiera w sobie analizy wielu indywidualnych przypadków.

To emocjonalna, ciepła opowieść wprowadzająca w świat zrozumienia magii psiego świata. Dzięki niej:

  • dowiesz się, jak czuje Twój pies,
  • łatwiej będzie Ci przeciwdziałać problemom,
  • łatwiej będzie Ci pracować nad lękliwością, agresją i budować dobre relacje z psem.

Od autorów:

Ta książka nie powstała po to by oduczać zachowań. Zrozum i pomóż. Do nas należy odpowiedzialność nauczenia się psiego języka, one całe swoje życie spędzają na odgadywaniu naszych komunikatów. Teraz nasza kolej!

Recenzje:

Fantastyczna, mądra książka. Od paru miesięcy mam swojego pierwszego psa w życiu. Po lekturze dotarło do mnie jak mam się z Bazylim komunikować, jak go lepiej rozumieć. Do tego kody QR do świetnych instruktażowych filmów, które tłumaczą zachowania naszego psa w najróżniejszych sytuacjach. Gorąco polecam.

Arek Jakubik (potwierdzam – Bazyli Jakubik)

Ta książka ma dwie bardzo ważne cechy – delikatność, która pozwala nie wylewać pieska z kąpielą, nie stawiać apriorycznych sądów i uważność, pozwalającą dostrzec złożoność zachowań zwierząt, to, jak istotny jest ich kontekst. Co bardzo istotne, znajdziemy tam także dużo czułości. Jest to składnik, którego ludzie czasem się wstydzą, a bez którego nie sposób dobrze uczyć i wychowywać kogokolwiek, a zwłaszcza pieska.

Maria Apoleika, Psie Sucharki

Patronami książki są Radio Chillizet oraz John Dog. 1 złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazana Schronisku Na Paluchu. 

Booba, CorgiPolska

Wojtków Szkolenia

To firma szkoląca zawodowo trenerów i behawiorystów. Jej historia sięga roku 2014, w którym Piotr zaczął zajmować się edukowaniem przyszłych trenerów. Od 2017 połączył siły ze swoją żoną Zosią i od tego czasu wspólnie prowadzą zajęcia pod szyldem Wojtków Szkolenia. Początkowo były to przede wszystkim kursy trenerskie, które po kilku latach doczekały się swojej kontynuacji, czyli kursu na behawiorystę psów – instruktora szkolenia psów. Z biegiem czasu oferta szkoły powiększona została o różnego rodzaju kursy tematyczne, a także webinaria, czyli szkolenia w formie online.

Pod szyldem Wojtków Szkolenia działa także Psiedszkole – szkoła dla psów świadcząca kompleksowe usługi w zakresie szkolenia oraz terapii zaburzeń zachowań, w formie bezpośredniej oraz online. 

Książkę można kupić o tu

Więcej informacji na platformach społecznościowych: