Za oknem zima w pełni. U nas nawet spadł śnieg. Wieczory są długie więc dla tych co spędzają je wygrzewając się pod kocykiem przygotowaliśmy specjale zestawienie filmów i seriali dla psiomaniaków. Wszystkie dostępne na Netflix.

Psy (2018)

Produkcja dokumentalna Netflix. Każdy odcinek przedstawia inną psią historię. Najciekawsza jest chyba historia chorej dziewczynki, która z całą rodziną czeka na psa opiekuna. Specjalnie wytrenowany pies pozwoli jej i jej rodzicom zaznać odrobiny normalności. W pozostałych odcinkach poznajemy między innymi historię imigranta, który robi wszystko by ściągnąć do siebie z Syrii swojego psa czy psich fryzjerów z Japonii. Większość odcinków jest wzruszająca, ale nie na siłę jednak jeśli ktoś nie ma akurat ochoty na wzruszenia niech pomyśli o innym tytule.

3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii / 3Below: Tales of Arcadia (2018)

Coś dla fanów si-fi, ale nie tylko. I chociaż to produkcja animowana to raczej dla starszych dzieci i dorosłych niż dla maluchów. Rodzeństwo kosmitów uciekających przed wojną na swojej planecie trafia na Ziemię. Towarzyszy im pragnący ciągłej walki opiekun i dziwny stworek baaardzo przypominającego corgi. Przed rodzeństwem trudne zadanie aklimatyzacji na Ziemi, ale w pozostaniu niezauważonym przeszkadza im niebezpieczny pościg z ich planety.

Benji (2018)

Historia wspaniałego kundelka, który pomaga rodzeństwu z rozbitej rodziny. Piesek daje z siebie wszystko, gdy rodzeństwo wpada w kłopoty. Historia Benji dowodzi, że nie bez powodu psy nazywane są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Święta pod psem (2015)

Propozycja dla tych co jeszcze czują święta. Zły biznesmen chce zniszczyć psi park ale w jego obronie stają Luce i Dean. Razem stawiają czoła bezwzględnemu biznesmenowi i jak to w komediach romantycznych bywa rodzi się między nimi uczucie.

Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Na koniec coś spoza nowości i mój zdecydowany faworyt. Świetna rola Richarda Gere i zarazem przejmująca historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z Japonii sprzed niemal stu lat. Profesor przygarnia pod swój dach szczeniaka, który szybko staje się nieodłącznym elementem jego życia. Hachiko codziennie odprowadza swojego pana na stację kolejową i czeka na niego, gdy wraca z pracy. Pewnego dnia ukochany pan nagle umiera, ale Hachiko już do końca czeka na niego na stacji.

A Wy macie swoich faworytów na Netflix? Polecacie coś o psach i innych zwierzakach? Dajcie znać i zostawcie swoje propozycje w komentarzach!