Hej, znowu zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę w pisaniu do Was ale już wracamy! Ostatnio było u nas trochę ciszy, ale wreszcie możemy zająć się też naszym bezogonkowym blogiem. W związku z tym, że w ostatnim czasie sporo osób postanowiło porozpieszczać Sheldona i mamy spory zapas smakołyków postanowiliśmy rozpocząć nową serię recenzji „Fun with snacks”. Na pierwszy ogień idą przysmaki i suplementy od firmy Empire, która przysłała Sheldonkowi wielką, smakowitą paczkę.

Przysmaki i suplementy od Empire

Na początek zacznę od tego, że zaskoczyła nas ilość i różnorodność puszek w paczce. Myślę, że nawet przy niepohamowanym apetycie corgi starczy nam to na wiele miesięcy. Wszystko to zapakowane w bardzo eleganckie puszki, co, nie oszukujmy się, nie jest często spotykane przy psim jedzeniu.

Fun with snacks – przysmaki i suplementy od Empire

W paczce od Empire dostaliśmy:

  • Frykasy z królika
  • Drobiowe frykasy
  • Frykasy z jagnięciną
  • Glazurowane frykasy z wątróbki
  • Roladki wołowe z kolagenem
  • Kolagenowe przysmaki
  • Funkcjonalne przekąski dla psa „Dental care stick”

Skład

Wszystkie produkty mają bardzo dobry skład – naturalne składniki i naturalne konserwanty. Dla przykładu na frykasach z jagnięciny przeczytamy:

Skład: zawartość składników mięsnych 45,5% z czego: (świeża jagnięcina 60% , suszona jagnięcina 40%) , ryż, pulpa z buraka, suszone ryby, olej z łososia, suszone wątróbki, Yucca, korzeń cykorii, MSP, drożdże piwne, algi Schizochytrium Limacinum.

Składniki analityczne: białko surowe 27% ,oleje i tłuszcze surowe 13,5% , włókno surowe 2%; popiół surowy 9%, wilgotność 17%, wapń 1,8%, fosfor 1,2%

Produkty Empire nie zawierają GMO, glutenu i, jak czytamy na stronie producenta, wszystkie składniki używane w procesie produkcji pochodzą od certyfikowanych polskich rolników z czystych ekologicznie upraw.

Część produktów, np. frykasy z jagnięciny czy frykasy drobiowe  są też hipoalergiczne. Jeśli w którymś produkcie pojawia się zboże w składzie nie jest na pierwszym miejscu (poza dental stickami, ale to można zrozumieć).

Smak

Większość, patrząc na reakcję Sheldona i to ile był skłonny zrobić żeby otrzymać smakołyk oceniamy bardzo dobrze a nawet świetnie. Sheldon pokazał cały repertuar sztuczek byle dostać smaczki.

Żeby nie było tak słodko, a było szczerze, muszę przyznać, że nie wszystko podpasowało Sheldonowi. Kompletnie nie ogarnął co zrobić z kolagenowym przysmakiem. Są to takie wąskie paski. Bawił się nim chyba z pół godziny, trochę polizał, porzucał ale nie zjadł.

Cena i dostępność

Cena jest raczej wysoka, jednak jest uzasadniona jakością. Na stronie producenta cena za pojedynczą puszkę to 22,99 zł. Produkty można zamówić na stronie producenta i w niektórych internetowych sklepach zoologicznych.

Na uwagę zasługuje fakt, że marka Empire jest w 100% polską marką. Dostawcy to polscy rolnicy i hodowcy, starannie dobrani, ekologiczni i certyfikowani. Ciekawostka – wszystkie karmy Empire wytwarzane są ze składników Human Grade, a to oznacza, że w zasadzie mogą je spożywać ludzie.

Ocena Sheldona 5/5