Pierwsza w internecie bajka o corgi!

Wszyscy pewnie znają legendę o wróżkach i corgi. Ale czy znacie bajkę o Sheldonku i Bąbelku? W końcu posiadanie corgi i Małego Człowieka zobowiązuje do kreatywności dlatego stworzyliśmy opowieść o psich przygodach. „Długa historia krótkiego ogonka”  to nasza  bajka o psie corgi, którą opowiadamy Małemu Człowiekowi.

Część 1. Powiedz Sheldonek gdzie masz ogonek!

Wcale nie tak dawno temu, w pewnym domku na obrzeżach wielkiego miasta, żył sobie mały Bąbelek i jego ukochany piesek Sheldon. Bąbelek był małym łobuziakiem, który właśnie uczył się chodzić ale zdecydowanie lepiej i szybciej wychodziło mu raczkowanie. Sheldon był słodkim, choć czasem upartym, rudym pieskiem z dużymi uszami i kropką na nosie. Jak na corgi przystało miał krótkie nóżki i urodził się bez ogonka. Znaczy miał ogonek, ale bardzo malutki.

I chociaż Bąbelek uwielbiał jego malutki ogonek a wszystkie sąsiadki się nim zachwycały, to inne pieski dokuczały mu z tego powodu. Na spacerze szczekały do niego „Powiedz Sheldonek gdzie masz ogonek!”. Sheldonowi było z tego powodu bardzo smutno. Często, kiedy nikt nie patrzył, marzył o pięknym, długim ogonie.

Pewnego dnia Sheldon razem z Bąbelkiem, w telewizji zobaczyli piękną, starszą panią w koronie. Wszyscy nazywali ją królową i mówili że ma dużą władzę. Królowa mieszkała w wielkim pałacu z całym stadem Corgi. Sheldon całą noc myślał o królowej, która wszystko może i zastanawiał się czy mogłaby rozwiązać też jego problem.

Po całej nocy rozmyślań Sheldon postanowił udać się do królowej, w nadziei że ta, niczym dobra wróżka, podaruje mu ogonek. Bąbelek był najlepszym przyjacielem Sheldona więc postanowił mu towarzyszyć w wyprawie. W mały plecak spakowali trochę karmy, kaszę, butelkę i ulubionego misia.

Bajka o corgi - Długa historia krótkiego ogonka - na zdjęciu corgi, dziecko i marzenie podróży co londynu, Sheldoncorgi, blog o psach

W drogę!

Wczesnym rankiem, kiedy mama z tatą jeszcze spali, Sheldon i Bąbelek wykradli się z domu i ruszyli na poszukiwanie królowej. Zapowiadała się długa i trudna podróż. W końcu Sheldon był tylko pieskiem a Bąbelek nawet nie umiał jeszcze chodzić.

Zaraz za furtką spotkali Pudelka, który biegał sobie w swoim ogródku. Przez płot zapytali go o królową. Pudelek nazywał się Plotkarz, znał zawsze najnowsze informacje i wszystkie plotki bo jego pańcia ciągle oglądała telewizję. Pudelek Plotkarz powiedział im że królowa mieszka w Anglii i że Anglia jest bardzo daleko, na wyspie.

Ale ani Pudelek Plotkarz, ani Bąbelek ani Sheldon nie wiedzieli co to jest wyspa, nadal nie wiedzieli zatem jak dotrzeć do królowej. Wiedzieli za to, że jeśli ktoś wie co to jest wyspa i jak tam dotrzeć, to będzie to sowa. Sowy to bardzo mądre ptaki.

Bąbelek i Sheldon podziękowali Pudelkowi Plotkarzowi za pomoc. Sheldon przypomniał sobie, że w parku po drugiej stronie ulicy mieszka Sowa Genowefa, która pół życia mieszkała koło biblioteki dlatego była bardzo mądra. Ruszyli zatem do Sowy żeby dowiedzieć się co to jest wyspa i jak się tam dostać…

Czytaj część drugą >> Część 2